ul. Dobrego Pasterza 118c/lu6, Kraków

Konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna i diagnostyka

Podczas pierwszej wizyty lekarz zapoznaje się ze stanem jamy ustnej Pacjenta oraz jego oczekiwaniami odnośnie odbudowy utraconych zębów. Rozmawia z Pacjentem pytając o przebyte i obecne choroby, przyjmowane leki oraz dotychczasowe leczenie. Wyjaśnia również wątpliwości pacjenta na temat leczenia implantologicznego i odpowiada na wszystkie pytania.

konsultacja implantologiczna

Poza wywiadem, chirurg implantolog przeprowadza badanie wewnątrzustne. Ocenia warunki kostne pod planowane implanty oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Lekarz sprawdza czy grubość i szerokość kości jest wystarczająca aby wprowadzić implanty.

Poza badaniem wewnątrzustnym podstawowym źródłem informacji dla chirurga implantologa jest zdjęcie pantomograficzne. Pantomogram stosuje się w zabiegach, w których niezbędna jest drobiazgowa kontrola stanu uzębienia, stawów oraz kości szczęki i żuchwy. Otrzymane zdjęcie pantomograficzne pozwala wykryć niekorzystne zmiany w strukturze obserwowanych elementów, takie jak wyrostki zębodołowe, zatoka szczękowa, czy wyrostki żuchwy.

W niektórych przypadkach niezbędne jest też wykonanie tomografii komputerowej (TC), aby jak najprecyzyjniej nakreślić cały plan leczenia i obrać optymalną drogę postępowania chirurgicznego. W naszym gabinecie do diagnostyki stosujemy najnowocześniejszy sprzęt Tomograf Wiązki Stożkowej.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych, podczas planowania leczenia lekarz przedstawia pacjentowi wszelkie dostępne informacje o możliwych do zastosowania w jego przypadku metodach, przedstawia zalety i wady każdej z nich.