Home /Leczenie /Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalizacji naszego gabinetu, ponieważ zajmuje się zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy ustnej. Pacjentom kojarzy się głównie z usuwaniem zębów. Tymczasem takie zabiegi, jak resekcje wierzchołków korzeni zębowych czy usuwanie torbieli, pozwalają uratować wiele zębów. Zabiegi chirurgi stomatologicznej wykonujemy na tkankach twardych, ale także na tkankach miękkich. To między innymi korekty kształtu dziąseł oraz przerośniętych wędzidełek. To także liczne zabiegi przygotowujące i poprawiające efekty leczenia protetycznego i ortodontycznego.

chiruurgia stomatologiczna kraków

Dlaczego warto korzystać z zabiegów chirurgicznych w Vip Dent Kraków?

Lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną w naszym gabinecie, uzyskali specjalność w tej dziedzinie stomatologii. Posiadają specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w chirurgicznym leczeniu zębów. W zespole mamy także lekarzy ze specjalności, jaką jest chirurgia szczękowo-twarzowa, dzięki czemu nasi Pacjenci mogą liczyć na kompleksowe leczenie, wymagające interwencji chirurgicznej. Podejmujemy się i leczymy nawet najtrudniejsze przypadki, wymagające zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Podejście do pacjenta oraz sprawność z jaką wykonujemy zabiegi chirurgiczne, sprawiają, że pomimo stresu, jaki towarzyszy wielu osobom na myśl o chirugii, po zakończonej wizycie z uśmiechem przyznaje, że strach w tym przypadku, był całkowicie niepotrzebny.

Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, to między innymi Tomograf Wiązki Stożkowej. To innowacyjna technika obrazowania 3D, dokładniejsza niż wszystkie inne zdjęcia rentgenowskie.

Chirurgia stomatologiczna – wykonywane zabiegi

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, a w przypadkach bardziej skomplikowanych i dłuższych zabiegów również w znieczuleniu ogólnym.

  • Usuwanie zębów mlecznych, stałych – ekstrakcja zęba zwana potocznie usunięciem zęba, jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu zęba z zębodołu.
  • Usunięcie zęba zatrzymanego – zęby zatrzymane są w pełni wykształconymi zębami, które „zatrzymały się” w tkance kostnej szczęki górnej lub dolnej.
  • Plastyka wędzidełka – podcięcie wędzidełka to zabieg mikrochirurgiczny, którego celem jest poprawa plastyki wędzidełka wargi górnej.
  • Wycięcie kaptura dziąsłowego – zabieg polega na wycięciu dziąsła nad wyżynającym się zębem w sposób ułatwiający mu wyżynanie się, co likwiduje dolegliwości bólowe.
  • Resekcja wierzchołka korzenia zęba polega na usunięciu fragmentu korzenia, który zawiera nieoczyszczoną i niewypełnioną część kanału.
  • Hemisekcja i radektomia – to zabiegi pozwalające w pewnych okolicznościach na uratowanie zęba „spisanego na straty.