ul. Dobrego Pasterza 118c/lu6, Kraków

Dla Pacjenta

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to bardzo nowoczesna, szybka i trwała metoda poprawy kształtu i koloru własnych zębów. Licówka porcelanowa jest to płatek porcelany dentystycznej, który „naklejamy” na przednią, licową powierzchnię zęba, po jego wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu. Stosowane są w przypadku silnych, rozległych przebarwień zębów opornych na systemy wybielające, starcia zębów, silnego niedorozwoju szkliwa czy zamykania diastem (przerw między zębami). Licówka umożliwia skorygowanie położenia zęba w łuku, estetyczną korektę kształtu zęba (m.in.: poszerzenie, wydłużenie czy skrócenie). Licówki są doskonale akceptowane przez tkanki naturalne, a ich struktura idealnie imituje zęby własne. Pochłaniają, odbijają i przenoszą światło w taki sam sposób jak ząb naturalny.

Zalety licówek porcelanowych

Minimalne reakcje tkanek

Jedną z najważniejszych zalet licówek porcelanowych jest minimalna reakcja przyzębia na ich obecność. Wykończone i wypolerowane krawędzie licówek ułatwiają utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej i pozwalają na zachowanie zdrowego przyzębia.

Wytrzymałość

Licówki porcelanowe są bardzo cienkie; ich grubość waha się w granicach 0,3-0,5 mm. Po mocowaniu adhezyjnym stają się jednak bardzo stabilne, a ich połączenie z zębem jest bardzo wytrzymałe.

Zamiast szkliwa

Licówki porcelanowe są doskonale tolerowane przez tkanki i chronią najważniejszą tkankę zęba, czyli szkliwo. Wymagają znacznie mniej inwazyjnej preparacji szkliwa, niż uzupełnienia w postaci koron pełnych.

Tolerancja biologiczna

Licówki porcelanowe są dobrze tolerowane przez organizm, głównie ze względu na swoją stabilność chemiczną i małe prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Kolejną ich zaletą jest fakt, że ich powierzchnia nie sprzyja odkładaniu płytki bakteryjnej, a jeżeli nawet do tego dojdzie, zanieczyszczenia te można bardzo łatwo usunąć. Licówki mają także pozytywny wpływ na tkanki dziąsła w obszarze krawędzi uzupełnienia.